24.03.2019, godz. 13:30 oraz 18:00

Już w niedzielę 24. marca w Poznańskiej Farze zostanie wystawiony spektakl. A będzie to spektakl wyjątkowy...

„Jan de Matha” to niesamowita historia dwóch świętych, niesiona słowem, tańcem i muzyką przez wyjątkowych młodych aktorów z Dolnego Śląska. Opowiada ona o życiu św. Jana de Matha oraz św. Feliksa de Valois – założycieli zakonu Trynitarzy, powołanego do pełnienia służby wśród osób prześladowanych, dyskryminowanych i zniewolonych z powodu wiary w Chrystusa. 

Jako, że niezwykłe historie wymagają niecodziennych środków wyrazu, sztukę – oprócz tradycyjnej gry aktorskiej – wzbogacą sceny teatru cienia (przedstawione z lekkim przymrużeniem oka), lalki teatralne, marionetki, a nawet prawdziwy ogień. A to wszystko i jeszcze więcej
w towarzystwie kostiumów i niesamowitej muzyki!


Wraz ze spektaklem niesiemy przesłanie i prośbę o zwiększenie wrażliwości na problem prześladowania chrześcijan. Statystyki są bowiem przerażające. Co 5 minut ginie na świecie chrześcijanin prześladowany za wiarę. Gdy uświadomimy sobie, że te statystyki to nie tylko kolejne cyfry, ale konkretny człowiek, który potrzebuje naszej pomocy, nie możemy pozostać obojętni.

Pragniemy nieść naszym braciom i siostrom pomoc tak duchową jak i materialną, dlatego po każdym spektaklu opowiemy krótko jak
w prosty, ale bardzo skuteczny sposób taką pomoc każdy z nas może ofiarować. I być może – kto wie? – może to właśnie dzięki Wam ktoś będzie mógł zyskać życie.

Zachęcamy do szerszego zapoznania się z akcją pod adresem www.domtrojcy.pl/wiecej-niz-5-minut, na facebooku (Więcej niż 5 minut)
oraz pod hashtagiem #Więcejniż5minut.

Przed lub po spektaklu zachęcamy oczywiście do odwiedzenia naszej kawiarni :)

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia