27 września o godzinie 18:00

Leonardo da Vinci zaprojektował dużo wynalazków, jednak wielu z nich nie zdołał już osobiście wykonać. Jednym z nich był wyjątkowy instrument strunowo-smyczkowy, nazwany "Viola Organista". Przez 500 lat próbowano kilkukrotnie zbudować ten instrument na podstawie szkiców mistrza. Pierwsze egzemplarze nie spotkały się jednak z uznaniem muzyków swoich czasów. Polski artysta Sławomir Zubrzycki podjął się zadania rekonstrukcji tego instrumentu, a dzieło jego pracy jest obecnie znane na całym świecie.

O tym, jak powstała viola organista i dlaczego nie udało się jej stworzyć współczesnym Leonardo da Vinci opowie sam konstruktor podczas spotkania w Cafe Misja w niedzielę 27 września o godzinie 18:00.

Natomiast o godzinie 20:00  zapraszamy na koncert Sławomira Zubrzyckiego, który odbędzie się w Kapitularzu farnym. Będzie to pierwsza taka okazja, by posłuchać w Poznaniu na żywo dźwięków tego niezwykłego instrumentu.

Spotkanie i koncert odbędzie się w ramach festiwalu W ŁAGODNYM POWIEWIE

Wstęp wolny

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia

W związku z różnymi przeciwnościami Cafe Misja zamyka swoją działalność na Gołębiej 1 od 12.10.2020.

Szukamy inwestorów, którzy pomogą uruchomić Cafe Misja w innym przyjaznym miejscu, gdy epidemia już minie :) Więcej informacji na: https://www.facebook.com/CafeMisjaCKFara/posts/3900704713291695