27 września o godzinie 18:00

Leonardo da Vinci zaprojektował dużo wynalazków, jednak wielu z nich nie zdołał już osobiście wykonać. Jednym z nich był wyjątkowy instrument strunowo-smyczkowy, nazwany "Viola Organista". Przez 500 lat próbowano kilkukrotnie zbudować ten instrument na podstawie szkiców mistrza. Pierwsze egzemplarze nie spotkały się jednak z uznaniem muzyków swoich czasów. Polski artysta Sławomir Zubrzycki podjął się zadania rekonstrukcji tego instrumentu, a dzieło jego pracy jest obecnie znane na całym świecie.

O tym, jak powstała viola organista i dlaczego nie udało się jej stworzyć współczesnym Leonardo da Vinci opowie sam konstruktor podczas spotkania w Cafe Misja w niedzielę 27 września o godzinie 18:00.

Natomiast o godzinie 20:00  zapraszamy na koncert Sławomira Zubrzyckiego, który odbędzie się w Kapitularzu farnym. Będzie to pierwsza taka okazja, by posłuchać w Poznaniu na żywo dźwięków tego niezwykłego instrumentu.

Spotkanie i koncert odbędzie się w ramach festiwalu W ŁAGODNYM POWIEWIE

Wstęp wolny

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.