M Team Biuro RachunkoweBIURO RACHUNKOWE “M-TEAM”

Biuro odznaczające się profesjonalną i rzetelną obsługę księgowo-podatkową jak również kadrową dostosowaną do indywidualnych potrzeb i oczekiwań swoich klientów po konkurencyjnych cenach. Atuty biura to rzetelność, dyskrecja i odpowiedzialność za zgodne z prawem ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych. Zawsze można liczyć na życzliwą i przyjazną współpracę.

 

AKMAKADEMICKIE KOŁO MISYJOLOGICZNE

AKM jest organizacją naukową studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, której korzenie sięgają aż 1927 roku. Cele koła to przede wszystkim popularyzacja wiedzy misjologicznej, organizowanie wyjazdów naukowych oraz spotkań o charakterze naukowym, organizowanie seminariów i zjazdów naukowych oraz branie udziału w tego rodzaju imprezach organizowanych przez inne ośrodki naukowe.

faraTOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ POZNAŃSKIEJ FARY

Towarzystwo zajmuje się między innymi popularyzacją muzyki organowej, gromadzeniem funduszy na renowację Fary poprzez organizację różnego rodzaju aukcji i spotkań. 

Równocześnie prowadzi działalność wydawniczą - przewodniki książkowe, pocztówki, nagrania koncertów organowych. Wśród publikacji wyróżnia się multimedialna wycieczka po Farze w trzech językach, z wyczerpującą informacją historyczno-wizualną. Obecnie główne działania Towarzystwa skoncentrowane są na pomocy w realizacji projektu odrestaurowania całego wnętrza barokowej świątyni.

 
walorKLUB PRZEDSIĘBIORCZYCH WIELKOPOLAN WALOR

Klub Przedsiębiorczych Wielkopolan WALOR to trochę oficjalna nazwa nieformalnych spotkań ludzi, którzy z pasją chcą rozwijać w sobie ducha przedsiębiorczości, chcą zwiększać efektywność prowadzonych przez siebie biznesów, kreować nowe przedsięwzięcia, wymieniać doświadczenia z innymi równie przedsiębiorczymi osobami, podzielającymi podobne przekonania.


traktCENTRUM TURYSTYKI KULTUROWEJ TRAKT

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT jest miejską instytucją kultury, która łączy turystykę, edukację i historię w niepowtarzalną ofertę Programu "Trakt Królewsko-Cesarski".

Przedsięwzięciom Centrum towarzyszą jasno określone cele: rzetelnie przedstawiać historię stosując nowatorskie formy przekazu, otwierać szerokie perspektywy na poznawanie miasta i jego przeszłości, edukować poprzez zabawę, czerpać z dorobku kultury i kulturę współtworzyć, kształcić umiejętności społeczne, odkrywać nowe możliwości i rozbudzać entuzjazm do zdobywania wiedzy i aktywnego uczestnictwa w życiu Poznania.

 

LOGO EmausRADIO EMAUS

Emaus to rozgłośnia radiowa o zasięgu lokalnym, której właścicielem jest archidiecezja poznańska. Rozgłośnia ma charakter społeczno-religijny. Nadaje audycje informacyjne, kulturalne, edukacyjne, muzyczne oraz religijne. Na antenie Radia Emaus można m.in. usłyszeć jakie ciekawe wydarzenia odbędą się w nadchodzącym czasie w naszej kawiarni.
 

radio merkury logoRADIO MERKURY

Radio Merkury SA to jedna z 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. Rozgłośnia ta zapewnia godziwą rozrywkę, szybką i dobrą informację, rzetelną publicystykę wszystkim Słuchaczom. Nadaje na sześciu częstotliwościach i dociera do wszystkich mieszkańców Wielkopolski.


logo przewodnicyCITY GUIDE POZNAŃ

Pomimo dość krótkiego istnienia, mają na swoim koncie takie osiągnięcia jak oprowadzanie gości Prezydencji Polski w UE, oprowadzanie dla Ambasady Norwegii, czy udział w akcji Poznań za Poł Ceny. Nie boją się innowacji i starają się urozmaicić ofertę usług przewodnickich w Poznaniu, choćby poprzez promowanie przysmaku - rogala marcińskiego.

 

gramiejskanoweGRA MIEJSKA

Od kilku już lat gry miejskie zyskują coraz liczniejszą rzeszę fanów na całym świecie. Także wiele polskich miast co jakiś czas zmienia się w planszę do gry. Jednym z nich jest Poznań, gdzie od 2006 roku nieprzerwanie gracze zmagają się w grach o najróżniejszych tematach, od średniowiecznego Poznania przez powstanie wielkopolskie i historię złamania Enigmy po gry rowerowe i piłkarskie.
 

soeknowelogoOŚRODEK KULTURALNY "SOŁEK"

Ośrodek Kulturalny SOŁEK to miejsce wydarzeń o różnorodnym charakterze...

Zapraszamy wszystkich chłopaków, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę i poszerzyć horyzonty, poznać interesujących ludzi, spędzić pożytecznie czas, pogłębić swoją formację lub pomóc innym. Po prostu zdobyć kulturę. Można tu spotkać osoby w każdym wieku: chłopaków z podstawówki, gimnazjalistów, licealistów i przede wszystkim studentów.

 

logo fotobFOTOBUENO

Pracownia fotograficzna, która wielokrotnie współpracowała z Cafe Misja CK Fara - FOTOBUENO STUDIOBUENO Piotr Pasieczny

  

Lajkonik biaenazielonymorszakLAJKONIK 

Stajnia Terapeutyczna i Edukacyjna usytuowana jest na granicy aglomeracji Poznania, blisko pętli PST, wiezy RTV na Piątkowie, przy ul. Teofila Mateckiego nr 10. Organizuje jazdę konną dla wszystkich od lat 3 do 103. W zdrowym ciele zdrowy duch! Imprezy okolicznościowe dla dzieci, kursy, półkolotnie, spotkania maluchów z koniami, zajęcia dla niepełnosprawnych, regularne lekcje i treningi dla studetnów i dorosłych, festyny, zawody sportowe... to i wele więcej znajdziecie w Stajni Lajkonik. Przyświecają im 3 hasła przewodnie: odwaga, integracja, umiejętności.

 

fighterSZKOŁA KARATE - DO M. SIEBERT "FIGHTER"

 Treningi prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę w stylach: Shotokan, Shorin-Ryu i Kobudo. Organizują: obozy, wyjazdy weekendowe; zawody sportowe, egzaminy na stopnie uczniowskie. Pracują z dorosłymi, dziećmi, z całymi rodzinami, nawet z grupami przedszkolnymi!

  

natak2STOWARZYSZENIE "NA TAK"

Stowarzyszenie zapewnia pomoc osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją intelektualną oraz schorzeniami genetycznymi i neurologicznymi, takimi jak zespół Downa czy mózgowe porażenie dziecięce. Jako organizacja pożytku publicznego, dokładamy wszelkich starań, aby dzieci i dorosłe osoby niepełnosprawne oraz ich rodziny znalazły w naszym stowarzyszeniu bezpieczne i przyjazne miejsce, w którym jednocześnie uzyskają profesjonalną pomoc.

 

archeWSPÓLNOTA L’ARCHE - ARKA

Wspólnota ta zajmuje się opieką nad swoimi niepełnosprawnymi członkami, również poprzez integrację ze środowiskiem lokalnym. Głównym przesłaniem wspólnoty jest uświadamianie i wspólna nauka, że każdy jest niepowtarzalnym darem mogącym ofiarować wiele światu.

supermiejsceSUPERSTARSI.PL

Portal skierowany jest do tych, którzy chcą zawierać nowe znajomości, dobrze się bawić, wymieniać przepisy kulinarne czy zwoływać ekipę na wakacje lub weekend. A przede wszystkim – do tych, którzy nie chcą, by przedwczesne choroby, przedwczesne starzenie się, pokrzyżowały ich osobiste i zawodowe plan.W myśl zasady "Codziennie budzisz się starszy i co z tego?"

 
herbcienPoPoznaniu.pl

Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl to zespół licencjonowanych przewodników miejskich. Turystom oferują wycieczki klasyczne oraz tematyczne (np. Poznań Borejków, Zielony Poznań, Straszne historie, Śladem poznańskich Żydów czy Niemców). W okresie wakacyjnym przewodnicy zapraszają na spacery po Starym Rynku i okolicach w konwencji free walking tours (bez wcześniejszych zapisów, niezależnie od pogody oraz liczby uczestników, opłatą jest napiwek, o wysokości którego decyduje uczestnik wycieczki). Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl oprowadza w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i oczywiście polskim.

 

fairtradePOLSKIE STOWARZYSZENIE SPRAWIEDLIWEGO HANDLU "TRZECI ŚWIAT I MY"

Organizacja pożytku publicznego, jedyna w Polsce certyfikowana organizacja Sprawiedliwego Handlu. Celem Stowarzyszenia jest budowa świadomości społecznej w zakresie Sprawiedliwego Handlu poprzez działania edukacyjne, a także pomoc rozwojowa dla drobnych producentów z krajów ubogiego Południa poprzez sprzedaż wytwarzanych przez nich egzotycznych, ekologicznych produktów spożywczych, powstających w warunkach etycznych (bez wyzysku, pracy dzieci, niewolników, niszczenia środowiska naturalnego). Stowarzyszenie koordynuje kampanię Społeczności przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu (Poznań oraz dwie szkoły w Poznaniu uzyskały jako jedyne w Polsce honorowy tytuł Miasta/Szkoły przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu). Stowarzyszenie zaprasza do współpracy wszystkich, w tym nauczycieli, przedsiębiorców, handlowców, punkty gastronomiczne, wolontariuszy... Punkt informacyjny i jedyny w Polsce sklep Sprawiedliwego Handlu prowadzony przez Stowarzyszenie mieści się przy ul. Poznańskiej 25, tel. 508-376-866.

 

logo rmFUNDACJA POMOCY HUMANITARNEJ "REDEMPTORIS MISSIO" 
 
Fundacja powstała w 1992 roku w Poznaniu z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Celem powołania Fundacji jest stworzenie profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród  chorych w najuboższych krajach świata w dziedzinie opieki zdrowotnej.

Przez lata istnienia swoją działalnością objęła kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych. Aby leczyć najuboższych organizowane są wyjazdy lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny do szpitali i przychodni w krajach misyjnych. Fundacja wspomaga również wysyłką lekarstw, środków opatrunkowych i sprzętu medycznego. Celem Fundacji jest profesjonalne przygotowanie wyjeżdżających do pracy w tropiku. Wraz Katedrą i Kliniką Chorób Tropikalnych i Pasożytniczych organizowane są szkolenia i konferencje dotyczące problemów zdrowotnych w krajach misyjnych. Fundacja zajmuje się także propagowaniem działalności humanitarnej i charytatywnej wśród młodzieży szkolnej i akademickiej.


PK logo2015 twitPRZEWODNIK KATOLICKI

„Przewodnik Katolicki” to najstarszy, polski tygodnik społeczno-religijny. Jego najmocniejszą stroną są artykuły traktujące o sprawach wiary i życia Kościoła, a także felietony i komentarze, w których śmiało poruszane są sprawy społeczne i religijne. Pismo dociera do czytelników przede wszystkim poprzez parafie; Przewodnik sprzedawany jest również w kioskach i salonikach prasowych na terenie całego kraju.

 

zhrZWIĄZEK HARCERSTWA RZECZYPOSPOLITEJ

Działania podejmowane przez ZHR opierają się na konkretnej metodzie, zwanej metodą harcerską. Źródła jej powstania sięgają przełomu XIX i XX wieku, kiedy jej twórca - Robert Baden Powell - zaobserwował skuteczność działania za pomocą małych grup. Opracowany przez niego system wychowania młodzieży, na polskie realia początków XX wieku zaszczepił Andrzej Małkowski. Metoda harcerska oparta jest o naturalne potrzeby i zjawiska obserwowane w rozwoju młodego człowieka – takie jak potrzeba osiągnięć, potrzeba akceptacji, potrzeba sprawdzenia siebie, skłonność do organizowania się w małe grupy, pragnienie przeżycia przygody. Ważnym atutem metody harcerskiej jest jej przydatność w działaniu wychowawczym, z tą intencją jest wykorzystywana w ZHR.

 

zhp

ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, liczącą 125 297 członków, organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży w Polsce. Od prawie stu lat głównym celem działania Związku jest wspieranie wychowania harcerek i harcerzy - stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju człowieka. 

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, należącym do światowego ruchu skautowego. ZHP jest organizacją otwartą i apolityczną. Wychowuje młodych ludzi na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim.

 

herbKORPORACJA AKADEMICKA "ROMA"

Korporacja Akademicka „Roma” powstała 24.02.1927 r. i działała przy Uniwersytecie Poznańskim. Kuratorem korporacji był prof. Adam Wrzosek.

Obecnie Korporację Roma tworzą 24 osoby:12 Filistrów,10 Rycerzy i 2 Fuksów, w tym studenci i absolwenci m.in. z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego, Politechniki Poznańskiej, Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu, Wyższej Szkoły Logistyki, Papieskiego Wydziału Teologicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Ekonomicznego.

Korporacja Akademicka „Roma” reaktywowana w 2009 r. jest męskim stowarzyszeniem studentów i absolwentów szkół wyższych miasta Poznania, a jej działalność Korporacji opiera się na czterech zasadach: religio („Wszystko odnowić w Chrystusie”), patria (działać na rzecz Ojczyzny), scientia (zdobyć solidne podstawy w trakcie studiów) , amicitia (poświęcać się nieustannie dla innych).

 

Otoczmy Trosk ycie logoFUNDACJA "OTOCZMY TROSKĄ ŻYCIE"

Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”, mawiał Albert Einstein.

W marcu 2011 roku rozpoczęła działalność fundacja otwarta na współczesne problemy i potrzeby najbardziej bezbronnych, samotnych, opuszczonych. Zadaniem, jakie stawia sobie Fundacja jest przede wszystkim opieka nad samotnymi matkami, ich dziećmi i rodzinami, będącymi w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, przeciwdziałanie aborcji oraz współczesnym uzależnieniom i patologiom. Działalność fundacji oparta jest na wartościach chrześcijańskich i nauce Papieża Jana Pawła II.

"Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali…" tak mówił do Nas Ojciec Święty Jan Paweł II. Dotyczy to szczególnie Tych, którzy dużo dostali od życia.


RycerzeKolumbaRYCERZE KOLUMBA

Rycerze Kolumba rozpoczęli swoją działalność w Polsce w roku 2006. Są katolicką, bratnią, organizacją wzajemnej pomocy mężczyzn, która powstała, aby udzielać pomocy finansowej członkom i ich rodzinom. Członkowie wraz z rodzinami, pomagają sobie nawzajem w wypadku choroby, kalectwa, a także w każdej potrzebie. Między członkami wytwarza się więź intelektualna i towarzyska poprzez wspólne prace w dziedzinie charytatywnej, wychowawczej, religijnej, społecznej, pomocy bliźnim w wypadku wojny czy katastrofy.

 


LednicaSPOTKANIE MŁODYCH I RUCH LEDNICA 2000

To młodzi i aktywni ludzie, którzy wybrali Chrystusa. Wybór ten, jak sami mówią: "określa nas, nasze działania, nasze życie. Staramy się żyć dla Chrystusa i nieść Go innym. Z tym Wyborem na ustach i w sercach weszliśmy w III tysiąclecie chrześcijaństwa i chcemy iść dalej. To nie jest Wybór łatwy i prosty do wykonania. Każdy z nas się jakoś gubi, ale staramy się żyć lepiej". W ciągu roku tworzą wspólnotę, w której uczą się kształtować swoje życie za przykładem Jana Pawła II. Ich główną misją i zadaniem zaś jest organizacja raz do roku wielkiego święta młodych na Polach Lednickich. Wydarzenia, które za każdym razem gromadzi tysiące ludzi z całej Polski a nawet świata. 

  

 

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Nasi przyjaciele harcerze

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.