Niedziela 19 lipca 2015, godzina 12:30 - 19:00

godz. 12.30 Msza święta w Farze

od godz. 14.00 – 19.00 festyn

Miejsce imprezy:

Fara Poznańska – Bazylika Kolegiacka, ul. Gołębia 1, Poznań

Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania, Plac Kolegiacki, Poznań

Staromiejską poznańską tradycją jest lipcowy festyn farny organizowany przez Parafię Farną na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Muzyka, taniec, sztuka, kulinaria, sport, zabawa, historia splatają się w niekończący się warkocz atrakcji. Zaczynamy uroczystą Mszą odpustową w Bazylice Farnej, której patronką jest m.in. Maria Magdalena wspomniana w nazwie festynu.

Długowłosa święta patronuje także zabawom i wydarzeniom, które od godziny 14.00 zapełniają Dziedziniec Urzędu Miasta. Do Poznania ściągają dziewczęta i kobiety z długimi włosami i walczą między sobą o każdy centymetr warkocza – a są i takie do ziemi…

Wypiek w kształcie warkocza możliwy jest do nabycia tylko raz w roku, a na stoisku witrażysty dzieci będą mogły włączyć się twórczo w proces powstawania witrażu – jak można się domyśleć, przedstawiającego warkocz.

Podczas festynu uczestnicy mogą zajrzeć w każdy farny zakamarek i poznać historię miejsca, usłyszeć i zobaczyć z bliska organy Ladegasta oraz obejrzeć imponujący zbiór skarbów farnych. Na placu swoim kunsztem podzielą się artyści-rzemieślnicy, którzy przedstawią tajniki swojego – ginącego już – zawodu: haft artystyczny, ceramika, witrażysta, złotnictwo oraz konserwator zabytków.

Dla najmłodszych będzie możliwość włączenia się w proces powstawania niektórych dzieł – np. pozłacania dzieł sztuki. Dla zwolenników ruchu przygotowane zostały konkursy sprawnościowe oraz rywalizacje biegowe – warto się zmobilizować, by otrzymać przygotowane nagrody. Miłośnicy myślenia i poszukiwacze przygód z pewnością zainteresuje możliwość udziału w grze staro-miejskiej „Tajemnice Fary”. Szereg innych atrakcji sprawia, że nasi goście spędzają z nami wiele czasu, włączając się czynnie w proponowane przez nas konkursy, quizy, zabawy.

Wraz z naszymi Darczyńcami przygotowaliśmy wiele cennych nagród – z pewnością warto zainwestować 5 zł w loterii, by móc wygrać pielgrzymkę do Rzymu, rower lub zaproszenie na romantyczną kolację do restauracji. Część artystyczną imprezy zapewnią zespoły muzyczne ze Swarzędza: zaprezentuje się orkiestra dęta i flażoletowa, chór Arion oraz sekcja taneczna ośrodka kultury. Gwiazdą festynu będzie kabaret Afera. Już teraz zaplanuj czas i spędź z nami tę niedzielę od południa do wieczora.

Festyn objęty jest patronatem honorowym prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

WSTĘP WOLNY

Organizator główny:

Parafia Farna i Towarzystwo Przyjaciół Poznańskiej Fary

ul. Klasztorna 11, 61-779 Poznań

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.farapoznanska.pl/warkocz

 

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.