Poniedziałek 13.10.2014, godz. 17.00

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu  ‘Towarzyskie Urbanistów Pogawędki’. Gościem spotkania będzie architekt p. Witold Milewski.

Temat spotkania: Projekt – miasto. Spotkanie z poznańskim architektem

Architektura to nie tylko budynki, to także przestrzeń. Uprawianie zawodu architekta w takim mieście jak Poznań to nie tylko przygoda, lecz również ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Bo czyż nie jest wyzwaniem kreowanie przestrzeni, zachowując historycznego ducha miejsca, jednocześnie borykając się z politycznymi i społecznymi oczekiwaniami. Być może tylko w dłuższej i szerszej perspektywie można zrozumieć te wszystkie uwarunkowania. Właśnie dlatego na kolejne spotkanie z cyklu Towarzyskie Urbanistów Pogawędki zaprosiliśmy zasłużonego poznańskiego architekta, o którym Filip Springer kiedyś napisał:

„Z jednej więc strony wyróżniający się przykład architektury modernistycznej w powojennej Polsce. Z drugiej pseudohistoryczny zamek – wariacja o przeszłości, której sens rozumieją tylko najbardziej zainteresowani. W centrum tego wszystkiego jeden człowiek – Witold Milewski, świadomy dysonansu, jaki stwarza swoją osobą”

Wstęp wolny

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia