peregrinos

Piątek, 9 grudnia godz. 18.00

Kolejne spotkanie podróżnicze, jakie będzie mieć miejsce w Cafe Misja jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalowi Filmowów Chrzecijańskich Arka. Jego gośćmi będą Daria Urban i Wojciech Kostyk, którzy mają na swoim koncie już tysiące schodzonych kilometrów i dwie książki z zapiskami swoich wspomnień " Via de la Plata" oraz "Via Francigena - z Canterbury do Rzymu. Piechotą przez Europę."

 Świat przemierzają pieszo. Kiedy ktoś na szlaku zapyta dokąd idą, a w odpowiedzi usłyszy nazwę miejsca oddalonego o setki lub tysiące kilometrów, spogląda na nich jak na wariatów, pytając czy na pewno piechotą... bo przecież to niemożliwe... "Na pewno za chwilę wyciągną bilet na autobus albo zaczną łapać stopa" - tak myśli wielu mijanych przez nich ludzi. A przecież marsz to najbardziej podstawowy, pierwotny, najbardziej oczywisty sposób przemieszczania. Nie ma się tu czemu dziwić...

 "Podczas wszystkich pieszych wypraw każde z nas pokonało ponad 7500 km. Dwukrotnie wędrowaliśmy do Santiago de Compostela, później przyszedł czas na Rzym, a wreszcie na najdłuższą z naszych wędrówek – trasę z Poznania do Jerozolimy. To może wydawać się nudne albo zupełnie bez sensu. Kto ma dzisiaj czas na tak nieefektywny sposób podróżowania? Wystarczy jednak spakować plecak i wyjść z domu, a perspektywa diametralnie się zmienia. Bo gdy wyruszysz na szlak okazuje się, że między krokami i zmęczeniem znajduje się cały świat.

 Spotkanie odbędzie się w ramach Festiwalu Fimów Chrześcijańskich ARKA 2016. ARKA 2016 to 12 znakomitych tytułów i 12 towarzyszących im filmów krótkometrażowych, które podbiły serca widzów na świecie. ARKA 2016 to miejsce spotkań z ich twórcami. Gośćmi festiwalu będą reżyserzy: Juan Manuelo Cotelo oraz Claude Green.

ARKA 2016 to festiwal dla ludzi wierzących i poszukujących.

Szczegóły: www.festiwalarka.pl

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.