warkocz promStaromiejską poznańską tradycją jest lipcowy festyn farny organizowany przez Parafię Farną na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Muzyka, taniec, sztuka, kulinaria, sport, zabawa, historia splatają się w niekończący się warkocz atrakcji. Zaczynamy uroczystą Mszą odpustową w Bazylice Farnej, której patronką jest m.in. Maria Magdalena wspomniana w nazwie festynu. Długowłosa święta patronuje także zabawom i wydarzeniom, które od godziny 14.00 zapełniają Dziedziniec Urzędu Miasta.

Do Poznania z różnych stron świata ściągają dziewczęta i kobiety z długimi włosami i walczą między sobą o każdy centymetr warkocza. W zeszłym roku walczyło ponad 100 dziewcząt, a najdłuższe warkocze miały odpowiednio: w kategorii do 5 lat – 88 cm, do 10 lat – 119 cm, do 15 lat – 129 cm i do lat 100 – 144 cm.

Wypiek w kształcie warkocza możliwy jest do nabycia tylko raz w roku. Podczas festynu uczestnicy mogą zajrzeć w każdy farny zakamarek i poznać historię miejsca, usłyszeć i zobaczyć z bliska organy Ladegasta oraz obejrzeć zbiór skarbów farnych. Dla dzieci przygotowany zostanie wielki turniej farny – w kilku konkurencjach będzie można sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę, a zebrane punkty po zsumowaniu wskażą zwycięzców w każdej kategorii wiekowej. Warto się zmobilizować, by otrzymać przygotowane nagrody. Miłośników zwiedzania z pewnością zainteresuje konkurs „Tajemnice Fary” – by w nim wygrać trzeba będzie się przysłuchiwać przewodnikom oprowadzającym po wszystkich zakamarkach.

W tym roku gościć będziemy zespoły muzyczne z Obornik, a festyn zakończy występ Kabaretu Afera. Już teraz zaplanuj czas i spędź z nami tę niedzielę od południa do wieczora. WSTĘP WOLNY

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia