tydzienMisyjnyPoznański Tydzień Misyjny to idealny moment dla tych, których serca wyrywają się do pomocy innym. Zaczynamy już w niedzielę poprzez świętowanie Światowej Niedzieli Misyjnej w parafiach. Kolejne dni będą miały następujący układ:

23.10 -  26.10 (poniedziałek - czwartek)

18.30.- Różaniec misyjny w Farze

19.00 - Msza św. w Farze

20.00 - Spotkanie w Cafe Misja - wstęp wolny

23.10.2017. Poniedziałek
Akademickie Koło Misjologiczne- 90 lat Ruchu Misjologicznego w Poznaniu
Studenci z AKM opowiedzą o doświadczeniu budowy domu dla rodziny Pigmejów w Kibeho w Rwandzie. Dzięki pomocy z Polski udało się jeszcze postawić cysternę na pitną wodę zbierana podczas pory deszczowej. Kibeho jest jedynym miejscem w objawienia Matki Bożej Afryce, które zostało uznane przez Kościół

24.10.2017. Wtorek
Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi wiatu” - 20 rocznica powstania”
Zapraszamy na spotkanie z wolontariuszami poznańskiego oddziału Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "MŁODZI ŚWIATU". W związku z jubileuszem 20-lecia istnienia, wolontariusze SWM wyświetlą krótki film i opowiedzą o tym,jak od kilkuosobowej grupy młodych zapaleńców rozpoczęła się wielka misyjna wędrówka, która zabrała już na misje ponad 400 wolontariuszy.

25.10.2017. Środa
Przymierze Miłosierdzia.
Podczas tygodnia misyjnego modlitwe poprowadzi o.Pedro Mariano. Po Mszy i modlitwie w Cafe Misja odbędzie sie koncert Misjonarzy Przymierza Milosierdzia Podczas spotkania w Cafe Misja Misjonarze podziela sie historia wspolnoty oraz wykonaja utwory w jezyku portugalskim oraz polskim.

26.10.2017. Czwartek
Fundacja „Redemptoris Missio” – 25 rocznica powstania
Wolontariusz Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemtoris Missio”, student medycyny Miłosz Jakubek opowie o swojej pracy w Kenii. W misji w Kithatu odbywał praktyki wakacyjne w ramach studiów na Uniwersytecie Medycznym. W tym samym miejscu Fundacja prowadzi się w budowę Centrum Dziecięcego im. Świętej Rodziny pod wdzięczną nazwą „Dom z Marzeń”. To miejsce w którym dzieci będą mogły się uczyć i rozwinąć skrzydła. Edukacja i opieka nad dziećmi pomoże im w przyszłości zdobyć pracę i zdobywać środki na utrzymanie własnych rodzin.

27.10.2017. Piątek
Poznańska Ekumeniczna Grupa Kobiet
20.00. Cafe Misja: Kobiety na Misjach

Poznańska Ekumeniczna Grupa Kobiet ukaże pracę kobiet na misjach w kilku miejscach na świecie. Istotnym elementem spotkania jest wymiar ekumeniczny, ponieważ odbywa się ono w ramach Ekumenicznego Święta Biblii.

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia