Koncert kold

Poniedziałek 15.01.2018, godz. 19.00

A lelu, lelu, Boże Narodzenie

W programie:
- polskie, ludowe pieśni adwentowe,
- kolędy apokryficzne i kolędy życzące z Polski i Bałkanów
- kolędy średniowiecznej Europy
Opowiemy krótko o instrumentach i tradycjach związanych z pieśniami.
Zaprosimy też wszystkich chętnych do wspólnego śpiewania w niektórych utworach.

Wykonawcy: Zespół SEPTIMA w składzie:

Barbara Wilińska

Śpiewaczka, trenerka głosu, kaligraf, multiinstrumentalistka (lira korbowa, suka, dulcymer, kankles, tambura). Zajmuje się archaicznymi technikami śpiewu, polskimi i słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi oraz improwizacją głosem. Swoje umiejętności i zainteresowania wykorzystuje w pracy edukacyjnej i artystycznej poprzez koncertowanie, udział w projektach indywidualnych i grupowych, prowadzenie regularnych i okazjonalnych warsztatów wokalnych i kaligraficznych oraz zespołów śpiewu tradycyjnego. Laureatka m. in. III Festiwalu Piosenki Słowiańskiej w Poznaniu (2007), 45. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu (2011) , konkursu „Stara Tradycja” (2012).

 

Antonina Weber

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu z klasy violi da gamba Kazimierza Pyzika. Studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Członkini zespołu muzyki dawnej Lúthien Consort, skupiającego się na muzyce renesansowej oraz polskich pieśniach tradycyjnych. Współtworzy consort viol da gamba - Vÿalles, wykonujący angielską muzykę renesansu i baroku.

 

Xenia Starzyńska 

Z zawodu: architekt i pilot wycieczek, z pasji: podróżnik, z zamiłowania: zbieracz gier logiczno-matematycznych, z miłości: opowiadaczka historii, bajarka, śpiewaczka i tancerka. Od wielu lat zajmuje się kulturą tradycyjną i jej różnymi aspektami: tradycje, obrzędy, śpiew, taniec, rzemiosło. Współzałożycielka organizacji pozarządowych zajmujących się kulturą i tradycją: Stowarzyszenie Wędrowni Architekci - Wandering Architects oraz Dom Tańca. Poznań. Założycielka Teatru Opowieści "Sagan Sag". Współtworzyła „Zespół Śpiewaczy Od Poznania”, zespół muzyki tradycyjnej i średniowiecznej „Charivari” oraz „Fabula Rasa”. Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury (osobiście i z zespołem). Jako edukator-animator współpracuje przy organizacji prelekcji i warsztatów dla dzieci i młodzieży poświęconych muzyce tradycyjnej i średniowiecznej, tradycjom i zwyczajom ludowym oraz grom matematyczno-logicznym.

 Bilety w cenie 20 zł

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.