kolorowa graŚroda 07.03.2018, godz. 19:00

Przemierzyliśmy ponad 7 000 km od ośnieżonych sześciotysięczników And, przez dżunglę, po pustynie, solniska i ogromne jezioro Titicaca. By poznać tajemniczą historię Inków i ich imponujące dokonania. By zanurzyć się w ciekawym folklorze i zasmakować niezwykłej kuchni. By zrozumieć keczuańskie postrzeganie świata i fenomen Wirakoczy. Wreszcie, by poznać własne granice i możliwości (na ponad 5000 m n.p.m.!) By odkryć i doświadczyć huaca, czyli czegoś wyjątkowego, tajemniczego, mistycznego. Przekonaliśmy się, że będąc gringo wcale nie jest łatwo podróżować po Ameryce Południowej. To była prawdziwa szkoła życia, z której czerpaliśmy garściami. Co mówiło każde uciekające przed obiektywem spojrzenie? Co robi ususzony płód lamy na targu czarownic? Jacy są naprawdę Indianie Keczua? Czym się różni lama od alpaki i jak smakuje świnka morska? Wreszcie, dlaczego wszyscy żują kokę i czy ma to coś wspólnego z kokainą? Nasza andyjska przygoda to zdecydowanie coś więcej niż popularny szlak gringo. To balansowanie na granicy sacrum i profanum. To podróż w poszukiwaniu huaca. Czym jest i czy udało nam się je odnaleźć? Zapraszamy w podróż z nami do andyjskiego świata, przepełnionego magią inkaskich wierzeń, barwnymi strojami potomków Indian Keczua i Ajmara i najpiękniejszymi krajobrazami, jakie widziały nasze oczy, a których słowa nie są w stanie opisać.

O swojej dwumiesięcznej podróży do Ameryki Południowej opowiedzą poznańskie pyrki, Klaudia i Marcin Majdeccy, którzy odkrywają świat na własną rękę poza utartym szlakiem. Totalnie uzależnieni od podróży, nie mogą usiedzieć w jednym miejscu, a planując kolejne wyprawy wciąż zadają sobie to samo pytanie: To teraz, w którą stronę?  I tak oto, w 2017 r. powstała idea bloga o tej właśnie nazwie wktorastrone.pl, na którym zachęcają do odkrywania świata na własną rękę, relacjonując swoje dotychczasowe podróże, te bliskie i te dalekie z mnóstwem barwnych fotografii w tle.

Wstęp Wolny

 

Zachęcamy do rezerwowania miejsc pod numerem telefonu: 531 584 187 lub w wiadomości na Facebook’u. Należy przyjść przynajmniej 20 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

 

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.