Arka Przymierza440x440Środa 25.04.2018, godz. 19:00

Wszystkie drogi prowadzą poszukiwaczy Arki Przymierza do Etiopii, dawnego królestwa królowej Saby. Jeśli wierzyć kapłanom z Aksum, właśnie w tym mieście od wieków jest ona przechowywana. Zapraszam w podróż do Etiopii, kolebki Nilu Błękitnego, w którego dorzeczu, wśród soczyście zielonych lasów i dymiących wodospadów, narodził się człowiek. Etiopia to jeden z pierwszych krajów chrześcijańskich na świecie, a pierwszy w Afryce. Odwiedzimy tajemnicze wyspy-klasztory na jeziorze Tana oraz Nową Jerozolimę – święte miasto Lalibela, gdzie w wulkanicznych skałach wydrążono jedenaście niezwykłych kościołów. Poznamy także odpowiedź na pytanie, co łączy etiopskich mnichów z kawą. Zapraszam na spotkanie, Jędrzej Majka.

O mnie
Z wykształcenia jestem teologiem i dziennikarzem. Moje podróżowanie jako sposób na życie rozpoczęło się przed laty, kiedy wpłynąłem statkiem do Bosforu. Od tego czasu jeżdżę, fotografuję, piszę i opowiadam. Odwiedziłem ponad 50 krajów. Jestem autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. Moje teksty przeczytać można także w prasie. W 2011 roku dołączyłem do autorów „Poznaj Świat”, najstarszego polskiego miesięcznika podróżniczo-reportażowego. O swoich podróżach chętnie opowiadam podczas
spotkań w bibliotekach, ośrodkach kultury i na uczelniach. Bywam gościem festiwali podróżniczych.

Wstęp Wolny

 

Zachęcamy do rezerwowania miejsc pod numerem telefonu: 531 584 187 lub w wiadomości na Facebook’u. Należy przyjść przynajmniej 20 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

 

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.