Od poniedziałku 5.10.2015 do soboty 24.10.2015

Tytuł wystawy odnosi się do cyklu prac stworzonych w ramach indywidualnych zajęć arteterapeutycznych w Dziennym Ośrodku Terapeutycznym „Żurawinka”, działającym przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.

Obrazy powstały między marcem a wrześniem 2015 roku i wiąże je jedno słowo klucz: KOMUNIKACJA. Obrazy są środkiem wyrazu, indywidualną formą komunikacji i kanałem ekspresji. Pozwalają na dotkniecie duszy twórcy, poznanie jego pragnień i emocji, nawet tych najbardziej skrywanych. Mogą być również rozmową bez słów miedzy twórcą i wrażliwym odbiorcą. Twórcy prezentowanych obrazów są osobami niemówiącymi werbalnie dlatego tworzone przez nich obrazy mają często charakter wieloznaczny i trudny do przekazania kodem słów. Nadane obrazom tytuły są czasami po prostu zachęta i prowokacją do szukania w nich podtekstu, ukrytego głęboko sensu i przesłania. Dzięki temu, obrazy te mogą stać się nam bardzo bliskie, bo odnajdujemy w nich również siebie lub odkrywamy w nich zupełnie inną historię, która może stać się dla nas wielką inspiracją.

I stąd pojawiła się nazwa wystawy - „MIĘDZY SŁOWAMI” czyli: niedosłowność, wieloznaczność, podtekst.


Wstęp wolny

 

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.