Już 25. lutego o godzinie 20.00 zapraszamy do Cafe Misja CK Fara w Poznaniu na spotkanie podróżnicze, które odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Anglojęzycznej: What's Up organizowanego przez KONTAKT Centrum Języków Obcych. 

Tym razem przeniesiemy się do RPA, kraju nieziemskich krajobrazów, trzeciego największego kanionu świata i dzikich zwierząt.

Jaka jest tak naprawdę współczesna Południowa Afryka - gospodarczy tygrys kontynentu, mierzący się z setkami problemów z przeszłości?

26 lat temu zmienił się krajobraz społeczny RPA. Obalono apartheid, a czarnoskóra i mieszana większość obywateli mogła zacząć posiadać rzeczy i wchodzić na plaże zarezerwowane dotąd dla białych ludzi.
Jednocześnie w Południowej Afryce żyje najwięcej, po Suazi, ludzi zakażonych wirusem HIV. Jest to też państwo, w którym wychodzenie na ulice po zmroku może kosztować życie. Mimo, iż biali stanowią niespełna 9% populacji, to trzymają oni w rękach 87% gospodarki kraju. W 2018 roku RPA stało się państwem o piątym najwyższym na świecie wskaźniku przestępczości. Lokalna Policja na przełomie lat 2018/2019 wykryła ponad 40 tysięcy przypadków przemocy seksualnej wobec kobiet, nieznana jest jednak realna liczba takich sytuacji.
Z drugiej strony jest to państwo, w którym niczego nie brakuje, którego piękno i ogrom wręcz onieśmielają, a oficjalnie uznaje się aż 11 języków narodowych. Będziecie mieć możliwość uprawiania sportów ekstremalnych, zobaczycie dwa oceany i calutką Wielką Piątkę.

Prowadzenie w j. polskim: Hanna Bielerzewska

WSTĘP WOLNY

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1025550031155687/ 

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.