tolkien

Poniedziałek 26.02.2018, godz. 19.00

Ośrodek Debaty Międzynarodowej zaprasza na spotkanie z cyklu "Polskie ślady w Europie".

Czy J.R.R. Tolkien, angielski pisarz, językoznawca, profesor literatury staroangielskiej w Oxfordzie, twórca Śródziemia i autor jednej z najbardziej znanych książek w historii miał coś wspólnego z Polską? Wydawałoby się, że niekoniecznie.

...do czasu, gdy za badanie jego rodowodu zabrał się Ryszard "Galadhorn" Derdziński. Jego najnowsze odkrycia zadziwiły cały świat miłośników Śródziemia. Bo przecież nawet sam Profesor Tolkien uważał, że jego przodkowie przybyli do Anglii z Saksonii. Tymczasem Derdziński, przetrząsnąwszy polskie i angielskie archiwa udowadnia, że Tolkienowie mieszkali na ziemiach polskich i rekonstruuje ich drzewo genealogiczne aż do średniowiecza! Podczas naszego spotkania Galadhorn opowie dzieje rodu, które wiodły przez wiele okoliczności, narodowości, języków, wyznań - a przy okazji sprawdzi, czy polskie ślady nie odcisnęły się też w Śródziemiu...

Czy pradziadek twórcy Śródziemia mieszkał w Gdańsku?
Czy J.R.R. Tolkien mówił po polsku?
Kim był pierwszy Tolkien?
Gdzie w Polsce leży Góra Elfów i Mroczna Puszcza?
Czy Gandalfa długo przed Tolkienem znali już polscy górale?

Na te i inne pytania odpowie Ryszard "Galadhorn" Derdziński - jeden z czołowych polskich znawców twórczości J.R.R. Tolkiena i stworzonych przez niego języków, współtwórca i redaktor tolkienowskiego portalu elendilion.pl, podróżnik, pilot wycieczek jednego ze śląskich biur podróży.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 o 19:00 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1).

Wstęp wolny.

Zachęcamy do rezerwowania miejsc pod numerem telefonu: 531 584 187 lub w wiadomości na Facebooku. Należy przyjść przynajmniej 20 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia