spit 420

 Poniedziałek, 28.11.2016, godz 19.30

Zainpirował go reportaż Ilony Wiśniewskiej pt. "Białe"...i spotkali się wśród niego na końcu świata. Niecałe 1000km od bieguna północnego. Kilka zdań od Pawła :

"W te wakacje odbyłem staż naukowy w ramach wydziałowego programu naukowego „Awans kompetencyjny”.

Letnie upały, smak świeżych owoców i piwko z przyjaciółmi nad brzegami Warty zamieniłem na 90-dni wśród lodowców, smak konserw mięsnych i dań ze słoika oraz życie w ciągu dnia polarnego. Nieziemskie lodowo-górsko-księżycowe krajobrazy. Zewsząd ogarniająca przestrzeń i złudzenia optyczne. Bezradność obserwowania zmian klimatu w postaci topniejących lodowców, rekordowych stanów na rzekach lodowcowych oraz anomalii pogodowych.

Moja opowieść jest o walce z samym sobą i wiary w to, że Spitsbergen potrzebuje mojej pomocy, gdy nawet we mnie gasła wiara w sens tego wszystkiego. O tym, że na plażach po sztormach można znaleźć skamieliny koralowców, a niekoniecznie bursztyn. O opustoszałym rosyjskim mieście nazywanym drugim Czarnobylem. I szukaniu odpowiedzi na pytanie co robią Tajowie w najdalej na północ położonym mieście na świecie ?  "

Zapraszamy :)

 

 

 

 

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia

W związku z różnymi przeciwnościami Cafe Misja zamyka swoją działalność na Gołębiej 1 od 12.10.2020.

Szukamy inwestorów, którzy pomogą uruchomić Cafe Misja w innym przyjaznym miejscu, gdy epidemia już minie :) Więcej informacji na: https://www.facebook.com/CafeMisjaCKFara/posts/3900704713291695