HarfaPoniedziałek 4.12.2017, godz. 18:30

Ile harfa ma strun?
Czemu gramy tylko ośmioma palcami?
Czy na harfie grają mężczyźni?
To na harfie gra się też nogami?!
Kto buduje harfy?

Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć 4 grudnia o godz. 18:30 w Cafe Misja. Wieczór nasz nie będzie ani typowym koncertem harfowym ani wykładem. Zaangażujemy publiczność by dowiedzieć się jak najwięcej o tym najstarszym z instrumentów.

Dzieci, dorośli, Babcie, Dziadkowie, mechanicy, bibliotekarze, przedszkolanki i muzycy! Wszyscy będą mieli okazję zobaczyć z bliska niejedną harfę i harfistkę!

 

Usłyszymy literaturę harfową wielu epok. Poznamy nazwiska kompozytorów- harfistów, ale też dowiemy się, którzy z wielkich kompozytorów pisali na ten piękny instrument.
Koncert współtworzyć będą uczniowie Poznańskiej Szkoły Katedralnej przygotowani przez mgr Jadwigę Kajdasz wraz z mgr Anną Ciszyńską.
Spotkanie organizowane jest przez Fundację Wózkowicze w ramach projektu „Włącz Świadomość 2017” współfinansowanego z budżetu Miasta Poznania.

 


Fundacja Wózkowicze jest organizacją pozarządową, której celem jest działalność na rzecz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach ich rodzin i przyjaciół. Powstała w marcu 2016 roku z inicjatywy Agnieszki i Sebastiana osób poruszających się na wózkach z dużym doświadczeniem w pracy na rzecz osób niepełnosprawnych i społeczeństwa obywatelskiego. Swoją działalność realizuje w Poznaniu.
Misją Fundacji jest przełamywanie stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych oraz aktywizacja, zachęcanie i motywowanie osób niepełnosprawnych do wyjścia naprzeciw ludziom oraz pokonywania swoich ograniczeń. Poprzez działania Fundacji chcemy integrować osoby niepełnosprawne z pełnosprawnymi w taki sposób by były one obecne w życiu codziennym bez względu na swoje możliwości czy ograniczenie.

Wdrożenie: Joomla :: Solmedia.pl
Nadchodzące wydarzenia
Cafe Misja zakończyła swoją działalność. Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom, Współpracownikom i Gościom za 10 wspaniałych lat.
Być może spotkamy się w przyszłości w nowym miejscu.